Адаптація середовища
для потреб людей
з порушенням зору
(044) 221 29 45

Чому не можна врізати люк в тактильну плитку для людей з порушенням зренія❓

В Україні введено обов'язкове проектування тактильних смуг (ТС) (тактильної плитки та  інших елементів доступності для людей з порушеннями зору в інфраструктурі населених пунктів, в тому числі, в вулично-дорожньої мережі, в житлових і громадських будівлях.

Наприклад, по влаштуванню тактильних смуг, то вони повинні відрізнятися від основної поверхні, бути відчутними за допомогою тростини або підошви взуття, виділятися контрастно за кольором і фактурою. Йдеться про громадських закладах, соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, їх інтер'єрі. У місці розміщення (ТС) тактильної плитки заборонено розташовувати об'єкти або перешкоди. Наприклад, каналізаційні решітки, люки, стовпи, обмежувачі руху транспорту.

Нижче ми вирішили відповісти любителям # плитКОМАніі на одне сакраментальне питання: ⬇️
- Чому не можна врізати люк в тактильну плитку для людей з порушенням зору❓

☑️ПОЯСНЮЄМО:
1️⃣. Тактильна плитка передбачає  безпеку. Наявність люка перекреслює це.
2️⃣ Люк, врізаний в тактильну плитку, людьми з порушенням зору не розпізнається як люк, а часто зчитується як частина тактильної лінії, в даному випадку попереджає плитки (результати тестів).
3️⃣. ДМБ і КП "Міські дороги" регулярно звітують про те, яка велика кількість кришок люків в місті їм доводиться відновлювати: розбиті, вкрадені.
4️⃣. Людина з порушенням зору звикає, що на маршруті є попереджає плитка і йде на звичній швидкості по прямій. Ризик того, що у відкритий люк впаде людина з порушенням зору дуже високий, якщо люк врізаний в плитку, яка призначена попереджати про небезпеку.
5️⃣. Згідно з ДБН на пішохідній зоні не повинно бути взагалі ніяких перешкод: люків, решіток та напівсфер ❗️