Адаптація середовища
для потреб людей
з порушенням зору
(044) 221 29 45

Таблички шрифтом Брайля з рельєфним буквено-цифровим нанесенням: шлях до взаєморозуміння

Сучасний світ пропонує людям з обмеженими фізичними здібностями масу можливостей вести повноцінне життя. Останні технології дозволяють таким людям практично не відчувати в повсякденному житті ніякого дискомфорту. На жаль, часто спеціалізоване обладнання є дуже дорогим. Однак є й прості й не дорогі, але досить ефективні засоби, що допомагають справлятися з щоденними завданнями інвалідам та людям з особливими потребами. Так, для слабозорих і незрячих людей вже стали незамінними таблички для сліпих в громадських місцях.

Навіщо потрібні таблички для незрячих людей?

Щодня кожен з нас стикається з рядом простих, але необхідних завдань. Піти в магазин за покупками, записатися на прийом до лікаря або просто знайти громадську вбиральню. Все це не складає особливих труднощів для здорової середньостатистичної людини. А тепер уявіть, як зможе впоратися з такими простими речами людина, позбавлена зору. Орієнтуватися на слух або допомогу близьких людей, на жаль, можуть не всі і не завжди. Для таких випадків й існують виготовлені таблички шрифтом Брайля. Слабозора людина, що вміє читати за системою Брайля, зможе орієнтуватися у незнайомій місцевості не гірше, ніж за допомоги сторонніх людей.

Де застосовуються таблички?

Відповідь: скрізь, де використовуються і звичайні інформаційні таблички. Людина з поганим зором має не менше потреб, ніж та, що добре бачить. Тому зустріти її можна як на вокзалі і в супермаркеті, так і в юриста або у ресторані. Інше питання, що не в будь-якому громадському місці можна знайти таблички для сліпих. У приміщеннях і організаціях відсутність інформації, доступної для людей з недостатнім зором, приносить незручність всім. Сліпі люди, які знають, на якому поверсі знаходиться потрібний їм кабінет або о котрій годині приймає той чи інший фахівець, можуть вирішити свої питання без сторонньої допомоги. Відсутність такої, здавалося б, елементарної інформації може перешкодити людям легко і швидко впоратися зі своїми справами.

Якими можуть бути таблички?

На табличках можна помістити будь-яку інформацію. Як правило, це назви організацій, товарів, імена та посади. Крім цього, для зручності на таблички, виконані шрифтом Брайля, часто поміщають супутні дані. Це можуть бути адреси, години прийому, режим роботи закладу або ціна і вага, якщо це цінник в супермаркеті. Виконуються таблички на різних матеріалах і в широкому спектрі кольорів. Виготовити інформаційний стенд для слабозорих можна з дерева, пластику або металу. Як і в деяких звичайних табличках, елементи (написи), з яких складаються таблички шрифтом Брайля, можуть бути змінними. У цьому випадку в табличку монтується рамка для напису, який можна змінювати. Розмір написів, виконаних за системою Брайля, не перевищує, а часто займає навіть менше місця, ніж аналогічна інформація, написана звичайним способом.

Чи варто купувати табличку для сліпих?

Люди, які відчувають особливі фізичні потреби, намагаються вести активне соціальне життя. А в деяких випадках, вони просто змушені самостійно виконувати певні суспільні завдання. Зробити їх життя комфортним і максимально наблизити його до рівня життя звичайної людини - це прояв поваги до всіх громадян. Крім цього, наявність інформаційної таблички шрифтом Брайля є ознакою серйозної, відповідної до всіх вимог сучасного світу, організації. Тому, в якій би сфері не працювала установа, табличка з рельєфним буквено-цифровим нанесенням буде ознакою її турботи та уваги до відвідувачів.