Адаптація середовища
для потреб людей
з порушенням зору
(044) 221 29 45

Тактильна плитка в допомогу сліпим і слабозорим

Орієнтуватися в просторі - простий, але життєво необхідний навик для будь-якої людини. Без самостійної орієнтації в навколишньому світі, людина не зможе впоратися з самими елементарними завданнями, які перед нею ставить життя кожного дня. Люди з поганим зором дуже обмежені в просторі. Їм доводиться покладатися на оточуючих, власний слух або собаку - поводиря. Ще один, дуже зручний і сучасний спосіб орієнтації в просторі - це плитка для слабозорих, яка завдяки своєму рельєфу адресує людину в потрібному напрямку.

Призначення тактильної плитки

Тактильну плитку можна розміщувати як на вулиці, так і в приміщеннях. Адже незрячі люди вимагають координації в просторі в будь-якій ситуації. Основне завдання, яке виконує плитка для сліпих, - це убезпечити людину від небезпеки отримання травми. У навколишньому світі для слабозорих людей можуть нести небезпеку такі буденні речі, як сходи, тротуари і кути будівель. Завдяки тому, що тактильна плитка може бути різної форми, люди з поганим зором зможуть самостійно зрозуміти, куди їм йти далі, всього лише ступивши на рельєфну поверхню. Крім попереджуючої функції, плитка також інформує людину. Тобто її використовують, як дорожній покажчик для сліпих людей. Ще один істотний плюс тактильної плитки - вона економить час на організацію руху сліпим людям та їх близьким.

Матеріали, з яких виготовляють продукцію

Як вже говорилося, використовується тактильна плитка скрізь. Вибрати, з якого вона буде матеріалу можна, відштовхуючись від місцевості, на якій вона буде використовуватися. Бетонна плитка для слабозорих людей відмінно впишеться у вуличну архітектуру. До того ж, завдяки своїй міцності, вона витримає навантаження в кілька тонн і прослужить не один рік. Як у будівлях, так і на вулицях можна використовувати покриття для підлоги з різних полімерів. Особливою міцністю відрізняється плитка з керамічного граніту. Крім неї, виготовляють також продукцію з керамічної плитки, яка має «звуковий супровід», та граніту, яка може винести різкі перепади температур.

Види тактильної плитки

Тактильну плитку розрізняють за її основним призначенням. Таким чином, плитка для сліпих має декілька видів.

Розрізняють направляючі тактильні смуги. Вони орієнтують слабозорих людей у просторі. Як правило, їх розміщують в громадських будівлях. Часто вони виготовлені з міцного алюмінію. Смуги можуть бути прямими або кутовими.

Інший вид - тактильні стрічки. Розміщуються вони скрізь. Виготовляються вони, в основному, з гуми або полімеру і мають широкий діапазон кольорів. Можуть мати направляючі канали.

Допомагають орієнтуватися людям з поганим зором і тактильні підлогові індикатори з нержавіючої сталі. Монтують їх обов'язково за певним шаблоном.

Протиковзка продукція вирішує завдання безпеки. Така плитка допомагає людям, як з поганим, так і нормальним зором зберегти рівновагу на слизьких поверхнях.

Тактильна плитка - безпека та інформація

Тактильна плитка - це не тільки незамінна річ для сліпих і слабозорих людей. Це в першу чергу шанс для людей з обмеженими фізичними можливостями не відчувати себе безпорадними. Завдяки тактильної плитці сліпі люди можуть вести активне соціальне життя і відчувати себе повноцінними членами суспільства. А організації та держави, які активно використовують допоміжне покриття, доводять не словом, а справою свою участь по відношенню до людей, які відчувають проблеми із зором.