Адаптація середовища
для потреб людей
з порушенням зору
(044) 221 29 45

Віце прем'єр-міністр позитивно оцінив діяльність Підприємства об'єднання громадян "Ресурсний центр "Безбар'єрна Україна"

На заходах, приурочених до Дня інвалідів, відбулась презентація Підприємства об’єднаннягромадян «Ресурсний центр «Безбар’єрна Україна»». Таким чином кожен відвідувач заходузміг особисто ознайомитись з діяльністю організації, поспілкуватись із керівництвом тапредставниками РЦБУ, поставити їм свої питання. А головне - побачити та відчути на дотикасортимент основних засобів, створених організацією для адаптації середовища до потреб людейз вадами зору.

Не змогли пройти повз стенд РЦБУ і високі гості. Наприклад, віце-прем’єр міністр, міністр соціальної політики Сергій Леонідович Тігіпко вельми зацікавився продукцією «Центру». Він ознайомився з пакетом адаптивних матеріалів, створених для центрів зайнятості і позитивнооцінив представлені інформаційні засоби. «В Україні мають запроваджуватись кращі світові стандарти творення сприятливого для інвалідів середовища. Велику роль у цій роботі мають відігравати громадські організації інвалідів. Уряд буде із ними тісно співпрацювати», - зазначив Сергій Тігіпко. Отже, РЦБУ рухається у правильному напрямку на шляху до загального визнання.

Тож це маленька перемога не лише для центру, а й для тих, на кого спрямована робота РЦБУ.В перших центрах зайнятості вже розривають упаковку з новеньких тактильних табличок. Це замовлення – результат спільної кропіткої праці Державної служби зайнятості та РЦБУ. Варто відмітити, що Служба зайнятості досить оперативно розгорнула співпрацю з центром.

Тепер центри зайнятості стануть значно зручнішими для відвідувачів, адже тактильні таблички створені не лише для незрячих, чи для людей зі слабким зором, що не читають шрифтом Брайля. Такі таблички інформативні для кожного, тобто мають універсальний дизайн, що чітко слідує Конвенції ООН про права інвалідів. Ними можуть користуватися й ті, хто має нормальний зір. Також, встановивши ці таблички, можна розвантажити соціальних робітників і задіяти їх довиконання іншої важливої роботи.