У сучасному суспільстві існує гостра необхідність в ефективній психологічній допомозі. Це часто стосується адаптації незахищених груп населення. Особливо така допомога актуальна для людей з інвалідністю. Тому в кожній країні діє кілька державних програм, спрямованих на надання консультацій нужденним. Громадяни певних категорій отримують подібні послуги безкоштовно.

Визначення понять і специфіка підтримки окремих груп громадян

Інвалідність – це термін, який об’єднує різні порушення, обмеження активності і можливої ​​участі в житті суспільства. Порушення – це проблеми, що виникають у функціях або структурах організму; обмеження активності – це труднощі, які відчуває людина у виконанні будь-яких завдань або дій; в той час як обмеження участі – це проблеми, які відчуваються людиною при залученні в життєві ситуації.

Поняття «безбар’єрне середовище» дуже часто асоціюється тільки з людьми з обмеженими можливостями. Однак особливі умови потрібні і людям похилого віку, і працездатним громадянам, які відновлюються після травм.

Маломобільні групи населення – сукупність людей, які відчувають труднощі з пересуванням і не можуть самостійно справлятися з низкою побутових завдань. У цій категорії громадяни з тимчасовими проблемами зі здоров’ям, вагітні жінки, люди похилого віку, непрацездатні з інвалідними колясками.

Які люди потребують юридичної та психологічної допомоги від держави?

Створення спеціальних фондів – один із способів впровадження державних програм. Це стандартна європейська практика. Основними напрямками діяльності подібних організацій є соціальне консультування.

Психологічна та юридична допомога потрібна людям, що потрапили у важку життєву ситуацію. Загалом, виділяють чотири базових групи громадян, які потребують підтримки (в плані мобільності):

• ромадяни без обмежень пересування з порушенням слуху.

• алозабезпечені люди з обмеженими фізичними можливостями, яка виникла через старіння організму (інваліди в похилому віці), а також інваліди з протезами.

• люди з порушенням зору.

• ромадяни в інвалідних колясках з ручним приводом.

Підсумки

Допомога нужденним – одне із завдань сучасної держави і соціально активних людей. Це актуально і для України. Індивідуальна мобільність людей з обмеженими можливостями відповідно до Конвенції ООН забезпечується за рахунок «сприяння громадян і складання спеціальних графіків». Важлива і психологічна підтримка, яка повинна проявлятися безкоштовно.

Зв’яжіться з нами: