Адаптація середовища
для потреб людей
з порушенням зору
(044) 221 29 45

Блог

 • Чому не можна врізати люк в тактильну плитку для людей з порушенням зренія❓

  В Україні введено обов'язкове проектування тактильних смуг (ТС) (тактильної плитки () і інших елементів доступності для людей з порушеннями зору в інфраструктурі населених пунктів, в тому числі, в вулично-дорожньої мережі, в житлових і громадських будівлях.

 • Київський міський дитячий діагностичний центр стає зручнішим для дітей з інвалідністю!

  У вересні 2017 року Київський міський дитячий діагностичний центр (КМДДЦ) звернувся до Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея інвалідів України» з проханням провести аудит доступності приміщень та прилеглої території для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
  Після цього була розпочата кропітка робота в якій нам допомагали ПОГ «Ресурсний центр «Безбар’єрна Україна» (РЦБУ), які знаються в практичних рішеннях питання адаптації існуючих об’єктів навколишнього середовища до потреб осіб з інвалідністю або інших мало мобільних груп населення.

 • Тактильні мнемосхеми та інформаційні вказівники з крапковим шрифтом Брайля для людей з порушенням зору на території Київської дитячої залізниці

  До Дня захисту дітей в Києві відкрили оновлену дитячу залізницю. Це перша в світі міні-копія залізничного вокзалу.
  В свою чергу ПОГ "Ресурсный центр "Безбарьерная Украина" встановили на території Київська дитяча залізниця тактильні мнемосхеми та інформаційні вказівники з крапковим шрифтом Брайля для людей з порушенням зору.

  Ми докладаємо багато зусиль, щоб простори в наших містах були доступні для всіх людей.

 • Доступність в Мистецькому Арсеналі

  З метою доступності першого поверху Мистецького Арсеналу для
  маломобільних груп населення нами була проведена робота, в
  результаті якої приміщення стало повністю пристосоване для
  пересування людей з вадами руху, на візках та батьків з дітьми у
  візочках.

 • Тактильна плитка в допомогу сліпим і слабозорим

  Орієнтуватися в просторі - простий, але життєво необхідний навик для будь-якої людини. Без самостійної орієнтації в навколишньому світі, людина не зможе впоратися з самими елементарними завданнями, які перед нею ставить життя кожного дня. Люди з поганим зором дуже обмежені в просторі. Їм доводиться покладатися на оточуючих, власний слух або собаку - поводиря. Ще один, дуже зручний і сучасний спосіб орієнтації в просторі - це плитка для слабозорих, яка завдяки своєму рельєфу адресує людину в потрібному напрямку.

 • Таблички шрифтом Брайля з рельєфним буквено-цифровим нанесенням: шлях до взаєморозуміння

  Сучасний світ пропонує людям з обмеженими фізичними здібностями масу можливостей вести повноцінне життя. Останні технології дозволяють таким людям практично не відчувати в повсякденному житті ніякого дискомфорту. На жаль, часто спеціалізоване обладнання є дуже дорогим. Однак є й прості й не дорогі, але досить ефективні засоби, що допомагають справлятися з щоденними завданнями інвалідам та людям з особливими потребами. Так, для слабозорих і незрячих людей вже стали незамінними таблички для сліпих в громадських місцях.

 • Шрифт Брайля. Історія створення

  Напевно, ніхто не зміг би створити щось нове, не відчувши в цьому потреби. Ось і Луї Брайль, який втратив зір у віці трьох років, став автором унікальної системи читання для сліпих і слабозорих людей. Зараз шрифт Брайля використовується у всьому світі. Ним позначають не тільки букви, але й цифри, ноти, а також технічні символи. Завдяки своїй універсальності, систему використовують слабозорі носії всіх мов світу і різного віку.

 • Віце прем'єр-міністр позитивно оцінив діяльність Підприємства об'єднання громадян "Ресурсний центр "Безбар'єрна Україна"

  Віце прем'єр-міністр, міністр соціальної політики України Сергій Леонідович Тигіпко,
  в рамках проведення заходів, присвячених до Дня інвалідів,
  ознайомився з асортиментом продукції,
  розробленої Підприємством об'єднання громадян "Ресурсний центр "Безбар'єрна Україна"
  у співпраціз з ТОВ "Бюро інноваційних технологій" та дав позитивну оцінку запропонованому
  комплекту засобів адаптації до потреб осіб з вадами зору відвідувачів центрів зайнятості.

 • Київська обласна митниця створила відповідні умови для інформування людей з обмеженими фізичними здібностями.

  На днях Київська обласна митниця в рамках соціальної програми поповнила свою адміністративну будівлю спеціальним устаткуванням, призначеним для інформування людей з обмеженими фізичними здібностями.